Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W dniach 6 do 7 października 2018 r. na terenach Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się XIII Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania połączone z II Ogólnopolską Wystawą Królików. Jesienna Giełda Ogrodnicza to cykliczna plenerowa impreza promocyjno-handlowa, która niezmiennie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników i rolników, instytucji okołorolniczych i przedsiębiorców branży rolno-spożywczej.

Podczas wydarzenia odbyły się pokazy, konkursy, kiermasze materiału szkółkarskiego, krzewów winorośli, nasion i kwiatów, a także konferencja pt. „Ekonomiczno-organizacyjne aspekty hodowli żywca króliczego”. Prezentowały się także stowarzyszenia winiarskie działające na Podkarpaciu, przetwórcy owoców i warzyw, hodowcy królików, producenci maszyn i urządzeń ogrodniczych. Podsumowano konkursy na ”Najpiękniejszą kompozycję florystyczną z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości”, „Najlepszy produkt podkarpacki z mięsa króliczego” oraz „Agroliga 2018”.Na wielu stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można było degustować różne produkty regionalne i tradycyjne. W tym roku wystawy odwiedziło blisko 30 tys. zwiedzających.
W wydarzeniu tym wzięła udział także nasza szkoła, przedstawiając na przygotowanym stanowisku ofertę edukacyjną. Uczennice klasy III TŻ i UG Diana i Monika swoimi umiejętnościami carvingu przyciągały wielu zainteresowanych . Udział w Jesiennej Giełdzie Ogrodniczej w Boguchwale stał się okazją do szerszego zaprezentowania szkoły.

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg

image07.jpg image08.jpg image09.jpg

image10.jpg image11.jpg image12.jpg

image13.jpg image14.jpg image15.jpg

image16.jpg image17.jpg image18.jpg

image19.jpg image20.jpg image21.jpg

image22.jpg image23.jpg image24.jpg

image25.jpg image26.jpg image27.jpg

image28.jpg