Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną, gdyż jest to setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Sesją historyczną rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody tego ważnego wydarzenia.
 13 września 2018 roku uczniowie klas I LO, II LO, I BS i członkowie Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej wysłuchali wykładu ,,Drogi do niepodległości’’, który wygłosił Pan Zenon Fajgier, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Jak podkreślił prelegent odzyskanie niepodległości było procesem, to trud Polaków w kraju i na emigracji, podjęty w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i budowania myśli politycznej.

 Odniesieniem do wykładu była wystawa ,,Ojcowie niepodległości’’, którą naszej bibliotece w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych przekazało Biuro Edukacji Narodowej IPN z Rzeszowa. Wystawa do końca listopada b.r. jest eksponowana w korytarzu naszej szkoły. Za przygotowanie sesji odpowiedzialne były panie Maria Blicharczyk i Ksenia Buczek.

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg