ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W czwartkowe popołudnie 20 września, grupa młodzieży z naszej szkoły z A.Gościńską, postanowiła spędzić czas przed dużym ekranem w krośnieńskim Art Kinie. Oglądaliśmy dobry, polski film, poświęcony bohaterskim pilotom walczącym w bitwie o Anglię w 1940 r. Historia jest warta przypomnienia szczególnie młodemu pokoleniu, które nie zna lektury „Dywizjonu 303”. Film opowiada o naszych lotnikach, którzy dzięki determinacji, profesjonalnemu wyszkoleniu i talentowi, przyczynili się do powstrzymania ataku wojsk niemieckich w inwazji na Wyspy Brytyjskie.

Dzieło bogate w liczne sceny batalistyczne, wiernie oddaje rzeczywistość wojny, rozterki żołnierzy, strach o najbliższych oraz potrzebę odwetu za 1939 r. Zachęcamy do obejrzenia.

- Klub Historyczny im AK