ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Uczniowie klasy I LO uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym. W tym roku terenem zmagań były dwa miasta na Śląsku, a mianowicie Dąbrowa Górnicza i Siemianowice Śląskie. W turnieju łącznie wystartowało 135 uczniów, którzy reprezentowali siedem województw. Nasza szkoła była jedyną szkołą z województwa podkarpackiego, która wystartowała w tych trudnych zawodach. W skład naszej reprezentacji weszli: Weronika Głód, Katarzyna Matyszczak, Aleksandra Nastyn, Piotr Dąbrowski i Kacper Prajsnar.
 Turniej organizowany był przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych działające w Akademii Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

  Punktualnie w poniedziałkowe południe uczestnicy zmagań wzięli udział w specjalnym apelu na Placu Wolności, inaugurującym turniej. Przedstawiciele Akademii WSB, władz miasta i WKU w Będzinie złożyli też kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy 11 Pułku Piechoty. Następnie po zakończonych uroczystościach wszyscy uczestnicy udali się na wykład gen. dr Romana Polko na temat: „Bezpiecznie już było”.
 Pierwszą konkurencją z którą przyszło się zmierzyć naszym uczniom był test wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego. Po zmaganiach teoretycznych następnie przyszedł czas na pierwszą konkurencję, która wymagała doskonałego przygotowania fizycznego, a mianowicie start w „MASAKRATORZE”.
 Trasa tego ekstremalnego biegu prowadziła wokół jeziora Pogoria III. Organizatorzy przygotowali 25 różnych przeszkód. Już zaraz po starcie trzeba było wejść do wody, a potem zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Skokiem przez ogień, biegiem między oponami, czołganiem wśród drutów kolczastych, wspinaczką na pionowe ściany. Za niepokonanie przeszkody trzeba było wykonać karne zadanie, na przykład 20 burpees (20 powtórzeń padnij powstań, za każdą ominiętą przeszkodę). Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że zawody odbywały się przy opadach deszczu. W biegu wystartowało 135 zawodników, a najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Kacper Prajsnar, który przybiegł na metę na 59 lokacie.
 W drugim dniu zawodów zawodnicy przenieśli się do Siemianowic Śląskich, gdzie na terenie Ośrodka Strzeleckiego odbyły się trzy kolejne konkurencje: strzelanie, pierwsza pomoc oraz rozwinięcie gaśnicze.
 W trakcie pobytu na strzelnicy nasi uczniowie wykazali się doskonałymi umiejętnościami strzeleckimi gdyż zdobywali oni średnio 30 punktów na 50 możliwych.
 Konkurencją w której najlepiej wypadli nasi reprezentanci okazała się pierwsza pomoc. Najlepszym zawodnikiem wśród wszystkich startujących okazał się Piotr Dąbrowski, który za zwycięstwo otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe, a Kacper Prajsnar zajął miejsce drugie. W konkurencji rozwinięcie gaśnicze zawodnicy musieli pokonać kolejny wymagający tor przeszkód, który składał się z wielu przeszkód i zadań do wykonania.