ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 „Marzenia Afrykańskich Dzieci” to hasło Majówki Misyjnej, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie 8 maja 2018 roku. Na zaproszenie Sióstr Klawerianek odpowiedziały grupy misyjne ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu archidiecezji przemyskiej. Krośnieńska hala wypełniła się blisko 1000 dzieci.
 Majówka Misyjna to zabawy, konkursy, loteria fantowa, ale także „afrykańska szkoła”, „kameruńska wioska”, które pozwoliły poczuć klimat afrykańskiego życia. To opowieści misjonarzy o pracy na misjach, o codzienności i egzystencjalnych problemach, z którymi zmaga się ludność krajów Afryki.

 W organizację tego szczytnego przedsięwzięcia włączyły się również wolontariuszki z naszej szkoły - Joanna Ścibor, Angelika Klepacz i Julia Starzak z II LO malowały dziecięce buzie - Mariola Nycz z I TŻ, Anna Kabala i Anna Wojtuń z II TŻ zamieniały słodkie ciastka na przysłowiową złotówkę w Cukierni Bambino - Anna Turek z I TŻ rozprowadzała misyjne pamiątki.
 Tegoroczne IX spotkanie misyjne to wsparcie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Abongi Mbang i Djouth, to pomoc w spełnianiu ich marzeń – ale nie takich, jakie ma większość dzieci w Polsce (najnowsze smartfony, smartwatche, tablety itp.) – marzenia dzieci Afryki to marzenia związane z podstawowymi życiowymi potrzebami - wyżywieniem, ubiorem, możliwością szkolnej nauki ….
 Siostry Klawerianki dziękują uczennicom i nauczycielom ZS w Iwoniczu za wolontariacką pracę na rzecz dzieci z ubogich zakątków świata. Szkolne Koło Caritas