Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 23 listopada b.r. w Szkole Podstawowej w Iwoniczu pani Joanna Półchłopek wraz z Joanną Wilk i Mateuszem Bajdą - uczniami klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych, przeprowadziła warsztaty o tematyce ziołolecznictwa pt.„Naturalne metody leczenia przeziębienia i grypy”. W zajęciach brali udział uczniowie klas I-III. Na wstępie uczniom zaprezentowana została prezentacja na temat naturalnych metod leczenia z wykorzystaniem ziół. Następnie Pani Joanna omówiła wykorzystanie w lecznictwie: malin, szałwii, bzu czarnego, dzikiej róży, imbiru, sosny, prawoślazu, kory dębu i brzozy.

 Uczniowie degustowali: sok z czarnego bzu i majówki z miodem, herbaty ziołowe, imbir, które można stosować w walce z przeziębieniem. Na zakończenie uczniowie dużą aktywnością rozwiązywali przygotowane karty pracy. Zaangażowanie dzieci w dyskusję na temat prezentowanych roślin leczniczych wykazała, że tematyka ta nie jest im obca a prezentowane metody naturalnej walki z przeziębieniem są także stosowane w ich domach.  

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg

image07.jpg