ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 „Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata”. Są symbolem Pól Nadziei - akcji charytatywnej, w którą wiosną każdego roku włączają się wolontariusze naszej szkoły.
 Spotkanie inaugurujące X już edycję Krośnieńskich Pól Nadziei odbyło się w dniu 6 października 2017r.
 Szkolne Koło Caritas ZS w Iwoniczu otrzymało od Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum cebulki żonkili, które szkolne wolontariuszki zasadziły przed internatem szkoły w poniedziałek, 16 października – dzień nieprzypadkowy, gdyż przeżywany jako kolejna, w tym roku już 39, rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

 Jan Paweł II, w swoim papieskim nauczaniu, zachęcał młodych do podejmowania działań na rzecz osób potrzebujących, samotnych i cierpiących. Zasadzone żonkile, gdy zakwitną wiosną, będą wręczane ofiarodawcom, którzy wesprą akcję Pół Nadziei. Szkolne Koło Caritas