ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W dniach 8-12.05.2017r. uczniowie klasy I LO brali udział w obozie szkoleniowym piechoty górskiej prowadzonym przez zespół instruktorów firmy KADET. PL . Obóz został zorganizowany na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Jerzmanowicach-Łazach. W trakcie obozu przyszli adepci służb mundurowych realizowali tematykę z zakresu taktyki wojskowej, pierwszej pomocy i ratownictwa pola walki, szkolenia kryzysowego, taktyki nocnej oraz technik linowych.

 Przeprowadzane zajęcia wymagały dużo wysiłku, samozaparcia i pokonania własnych lęków. Najwięcej emocji dostarczyły ćwiczenia technik linowych z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego przeprowadzone na malowniczych jurajskich skałkach. Atrakcją i wyzwaniem były także zajęcia nocne. Młodzi kadeci otrzymali m.in. zadania: przygotowania bazy leśnej i jej ochrony, czy działania na terenie wroga. Kilku śmiałków odważyło się na podjęcie warty nocnej w lesie, zadanie było tym trudniejsze, że temperatura powietrza spadła tej nocy do -4 °C.
 Ciekawym punktem szkolenia była też tzw. „wojna”, w której kadeci stosowali różne taktyki grając w paintball. Uczniowie poddani byli bardzo intensywnemu szkoleniu, które rozpoczynali od wczesnych godzin rannych tak zwaną „zaprawą”, następnie odbywali wielogodzinne praktyczne zajęcia w terenie.
 Obóz stał się także okazją do lepszego poznania samego siebie, kolegów z klasy, czy nawiązania nowych przyjaźni. Razem z naszymi licealistami szkolenie przechodzili także uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej.
 Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności. W czasie obozu opiekę nad uczniami sprawowali: pani Elżbieta Zajdel oraz panowie Robert Gorzynik i Tomasz Staroń.
 Zarówno uczniowie jak i szkoleniowcy są bardzo zadowoleni z efektów szkolenia i już myślą o zorganizowaniu obozu w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia w galerii