Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Za nami już ostatni wyjazd młodzieży w ramach realizacji projektu Erasmus+”Youropeans on the move – migrants between integration and tradition”. Tym razem 4 uczennice z naszej szkoły w dniach 24-29 kwietnia 2017r. gościły w Hamm, niedaleko Dortmundu w Niemczech. Opiekę nad uczennicami sprawowały Anna Kolarczyk i Izabela Śliwka.

Nasz pobyt w Niemczech rozpoczęłyśmy od wizyty w szkole „Galilei Gymnasium”, gdzie odbyło się powitanie wszystkich uczestników projektu. Zwiedziliśmy szkołę, uczestniczyliśmy w lekcjach, a także przedstawiliśmy prezentacje dotyczące realizacji projektu.

Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, w czasie których pracowali nad stworzeniem filmów video poświęconych tematowi przewodniemu projektu - losowi migrantów we współczesnym świecie.

Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki. Odwiedziliśmy miasteczko studenckie Münster, a także atrakcje turystyczną tej miejscowości - skansen regionalny. W Dortmundzie zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni węgla, którą obecnie zamieniono w muzeum. Atrakcją dla uczestników wyjazdu było wejście i zwiedzanie stadionu Borussia Dortmund. Popołudniami uczniowie miło spędzali czas z innymi uczestnikami projektu, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe i zawierając nowe przyjażnie.

Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowanie, doskonalenie znajomości języków obcych i nowe znajomości. Co najważniejsze, wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.

021.jpg 022.jpg 026.jpg

035.jpg 039.jpg 042.jpg

044.jpg 049.jpg 051.jpg

058.jpg 061.jpg 062.jpg

065.jpg 070.jpg 072.jpg

073.jpg 080.jpg 085.jpg