ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
klub historyczny

6 grudnia 2016 r., w PCEN Oddział w Krośnie odbyła się konferencja dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych oraz członków Klubów Historycznych im. AK. Spotkanie zorganizowano przy udziale pracowników IPN w Rzeszowie, którzy przedstawili zagadnienia ruchu oporu na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej.

Dr Mirosław Surdej omówił temat fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego, które odwoływało się do historii powstania styczniowego i sukcesów militarnych II RP. W czasie okupacji prowadziło nie tylko działalność zbrojną, ale i polityczną, kulturalną, oświatową, administracyjną niezależnie od władz okupacyjnych oraz przeciwko nim skierowaną.

Pan Zenon Fajger przeprowadził zajęcia warsztatowe na podstawie materiału źródłowego, dotyczącego działań propagandowych, prowadzonych przez członków AK, którzy wydawali pisma satyryczne skierowane do Niemców w ramach akcji „N”.

W czasie spotkania powołano także sieć współpracy Klubów Historycznych im. AK działających w regionie.

W zajęciach uczestniczyła p. Maria Kurowska Marszałek Województwa Podkarpackiego, p. Andrzej Guzik wicedyrektor oddziału krośnieńskiego PCEN, nauczyciele z terenu Krosna, Jasła, Brzozowa, Sanoka oraz uczniowie szkół średnich.