Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image09 

 W środowy wieczór 23 listopada, dziewczyny z klas I LO i I TŻ pod opieką p.Agnieszki Gościńskiej i ks. Krzysztofa Majdera, gościły w murach Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Celem wizyty było spotkanie z artystą i konserwatorem zabytków p. Jerzym Wojtowiczem oraz obejrzenie wystawy „W kręgu ikony”.

Artysta w swoich pracach nawiązuje do stylistyki ikon karpackich pochodzących 
z XVI i XVII w oraz prezentuje tematy ikonograficzne: „ Sąd Ostateczny”, „Ikona Mądrości Bożej”, „Mandylion”, „Matka Boska w typie Hodegetrii” i inne. Wystawę będzie można zwiedzać do stycznia 2017 r.
Jako słuchacze byliśmy poruszeni ciekawą opowieścią o powstawaniu obrazów oraz gruntowną wiedzą historyczną i teologiczną autora. Najbardziej zapadła nam w pamięci ikona pt. „Sąd Ostateczny”. Pełni wrażeń artystycznych, wymieniając swoje opinie opuściliśmy muzeum, udaliśmy się jeszcze na krótki spacer, aby podziwiać krośnieński rynek nocą.

Klub Historyczny im. AK

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg

image07.jpg image08.jpg image09.jpg

image10.jpg