Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image12

 W dniach 13-19 marca 2016 czworo uczniów z klasy I TŻiUG pod opieką p. Anny Kolarczyk i Izabeli Śliwka przebywało we Francji w Nimes w ramach realizacji projektu Erasmus+.
Do Francji przyjechali również uczniowie z Niemiec, Włoch, Cypru, Grecji, Turcji, Bułgarii i Wielkiej Brytanii, którzy współpracują nad projektem o nazwie „YOUropeans an the move – migrants between integration and tradition”.

Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w szkole „Lyce Genevieve de Gaulle Anthonioz” Nimes, gdzie uczestnicy wysłuchali wykładu na temat historii Francji i obejrzeli wystawę związaną z tym tematem. Zespoły z poszczególnych państw biorących udział w projekcie Erasmus+ zaprezentowały specjalnie przygotowany na tę okazję występ wzorowany na Eurowizji. Każdy dzień pobytu we Francji wypełniony był różnymi atrakcjami. Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach muzycznych i tanecznych. Efektem końcowym warsztatów był występ w hali koncertowej w Nimes. Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki.
 Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowania, doskonalenia znajomości języków obcych i zawierania międzynarodowych przyjaźni. Wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.
 Przed uczniami naszej szkoły kolejny wyjazd w ramach dalszej pracy nad projektem Erasmus+, tym razem na Kretę.

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg

image07.jpg image08.jpg image09.jpg

image10.jpg image11.jpg image12.jpg

image13.jpg image14.jpg image15.jpg

image16.jpg image17.jpg image18.jpg