ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
9

 Początek roku szkolnego to nie tylko nowe przedmioty, nowe podręczniki, nowi koledzy, ale także czas na rozpoczęcie szkolnych wędrówek i poznawanie ciekawych miejsc. Wczesnym rankiem 14 września, mimo zachmurzonego i deszczowego nieba pond 20 osobowa grupa miłośników gór i pieszych wędrówek pod opieką p.E. Zajdel i p.M.Rygla ruszyła na szlak. Tym razem trasa nie była odległa, ale mimo wszystko wymagająca.

 

Młodzi piechurzy wyruszyli z Rymanowa Zdroju w kierunku nieistniejącej łemkowskiej wsi Wołtuszowa, gdzie mogli zobaczyć stary łemkowski cmentarz, cerkwisko, czy współczesne drewniane rzeźby przedstawiające zwyczaje Wołtuszowian.

Część trasy wiodła wzdłuż ścieżki zdrowia i najbardziej wytrwali mogli próbowali sprostać wymaganym ćwiczeniom.

Z Wołtuszowej ruszyli na czerwony szlak beskidzki, który przez górki, potoki, doprowadził grupę do Iwonicza Zdroju. Zza drzew grupę śledziły sarny, a bardziej spostrzegawczy dostrzegli także salamandry plamiste.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska, wszak przy ognisku najszybciej nawiązuje się przyjaźnie i planuje kolejne wyprawy.