Jesteś tutaj: Home
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
technik: pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, informatyk, żywienia i usług gastronomicznych, architektury krajobrazu, masażysta
Czytaj więcejmundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacujno - multimedialne
Czytaj więcejmechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; ślusarz-spawacz; monter zabudowy i robót wykończeniowych w bud-wie
Czytaj więcejBezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.
Czytaj więcejObecna sytuacja pandemiczna nie pozwala nam pożegnać Was zwyczajem lat ubiegłych. Stąd dedykujemy Wam piosenkę nagraną przez uczniów II LOg. Życzymy także sukcesów życiowych i połamania piór na egzaminach. Na pamiątkę zaś wspólnie spędzonych chwil w ZS w Iwoniczu przekazujemy na ręce Waszych wychowawców drobne upominki, które będą przypominały beztroskie lata spędzone w szkole.
Koleżanki i koledzy z II LOg, III TŻ i III TMR/TPS
![]() |
Drodzy Wychowankowie internatu - tegoroczni Absolwenci! W imieniu całej społeczności internatu chcemy powiedzieć Wam ,,do widzenia''. Każde pożegnanie jest trudne - to nasze szczególnie, gdyż pandemia uniemożliwia nam spotkanie. Nie możemy uścisnąć Wam dłoni i pogratulować ukończenia szkoły. Dziękujemy Wam za czas spędzony razem, za wspólne rozmowy, zwierzenia, zaufanie, za Waszą młodzieńczą radość… Przed Wami egzamin dojrzałości, wybory życiowe, praca zawodowa. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, najlepszych wyników matury, realizacji planów i spełnienia marzeń, wszelkiej pomyślności… |
Łukasz Baraniecki, uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, zajął I miejsce w eliminacjach okręgowych XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w bloku mechanizacja rolnictwa, które odbyły w dniu 23 kwietnia 2021 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
W eliminacjach okręgowych XLV edycji OWiUR naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów, w blokach tematycznych: Gastronomia, Technologia żywności i Mechanizacja rolnictwa. Na uwagę zasługuje również III miejsce uczennicy Wiolety Knap w bloku – technologia żywności.
![]() |
Internat Zespołu Szkół w Iwoniczu zakończył ogłoszoną w grudniu minionego roku zbiórkę zabawek i pluszaków prowadzoną w ramach akcji „Razem na święta”. |
![]() |
Zbliżające się Święta Wielkanocne, to okres kiedy spotykamy się z bliskimi, a jeśli jest to niemożliwe próbujemy dotrzeć do nich z życzeniami w inny sposób. W dzisiejszych czasach zazwyczaj robimy to za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, sms czy wideokomunikatorów. Warto pamiętać, jednak o zwyczaju mającym ponad 170 lat, czyli o wysyłaniu tradycyjnych świątecznych kartek. Wykonane własnoręcznie mogą być wspaniałym prezentem i niespodzianką. |
Zespół Szkół w Iwoniczu realizuje projekt: „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg VA Polska-Słowacja 2014-2020.
Projekt pt. „Z Iwonicza na europejski rynek pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079159 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe
Zespół Szkół w Iwoniczu informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu „Z Iwonicza na europejski rynek pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079159, który jest realizowany w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
„Spójrz na drzewa, na ptaki, na chmury, gwiazdy … a jeśli masz oczy, zobaczysz, że cała egzystencja jest pełna radości. Wszystko jest czystym szczęściem. Drzewa są szczęśliwe bez powodu… Spójrz na kwiaty. To niesamowite, jak szczęśliwe są kwiaty – i bez powodu…”
Podczas stacjonarnych dyżurów opiekuńczo-wychowawczych wychowawcy internatu inspirują uczniów do kreatywnego spędzania czasu wolnego, zachęcają do kontaktu z naturą, która wycisza, uspokaja i uszczęśliwia, starają się zainteresować uczniów rysunkiem i fotografią.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła realizuje projekt pt.„Z Iwonicza na europejski rynek pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079159 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W ramach projektu zostaną zrealizowane dwie zagraniczne mobilności zawodowe, w których udział w sumie weźmie 60 uczniów oraz 6 nauczycieli.
W ramach każdej z mobilności uczniowie realizować będą 80-godzinny program praktyk zawodowych, a także program edukacyjno-kulturowy. Pozwoli to na wszechstronny rozwój uczniów. Wyjazd zostanie poprzedzony szkoleniami przygotowawczymi, który umożliwią efektywny udział w każdej z mobilności. Do udziału w projekcie uczniowie zostaną wyłonieni w ramach procesu rekrutacji. Głównym celem projektu jest umożliwienie 60 uczniom ZS udziału w praktykach zawodowych we włoskich i greckich przedsiębiorstwach, co posłuży ich zawodowemu i osobistemu rozwojowi, a także rozwojowi współpracy z włoskimi i greckimi partnerami na polu wymiany dobrych praktyk sektora kształcenia i szkolenia zawodowego.
Informuję, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Krośnie funkcjonuje stacjonarnie nieprzerwanie od początku epidemii realizując w szczególności zadania z zakresu diagnozy i terapii, opiniowania i orzecznictwa oraz doradztwa zawodowego, w warunkach rygoru sanitarnego, zgodnie z przyjętym harmonogramem postępowania przeciwepidemiologicznego.
W odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu epidemii podejmujemy jednocześnie alternatywne formy wsparcia psychologiczno-pedagogicznego (możliwość telefonicznych konsultacji i porad, możliwość terapii w formule hybrydowej).
![]() |
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jak pisał prezydent Lech Kaczyński „ma [on] być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”. Data ta jest nieprzypadkowa – 1 marca 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. „Żołnierze Wyklęci" określani także mianem „Żołnierzy Niezłomnych” to żołnierze zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący przez lata z reżimem komunistycznym o wolną, suwerenną Polskę. Ludzie skazani przez ówczesne władze na fizyczną likwidację i zapomnienie. |
Powiat Krośnieński zakupił sprzęt w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 – 2024 - „Aktywna tablica”. Nowy sprzęt trafił do - Zespołu Szkół w Iwoniczu, Zespołu Szkół w Jedliczu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju, Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu.
Idą święta
Ciepło serc
Kolędy śpiew
Piękne chwile los nam daje w darze
Wszystkie troski nikną wokół nas
Gdy zaświeci pierwsza z wszystkich gwiazd
Radość i Nadzieja
Rozpromieni cały świat
Świąteczny już nastał czas
Święta, ach święta miłości to czas
Nie pozwól, by ogień ten kiedykolwiek zgasł
Serdecznie życzymy, by wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia trwał przez cały Nowy Rok, by dobro, życzliwość, miłość i pokój zagościły w naszych sercach na zawsze…
Samorząd Uczniowski
![]() |
Zespół Szkół w Iwoniczu przyłączył się do Akcji #Razem na Święta, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym mijającym trudnym roku każdy gest pomocy jest cenny bardziej niż kiedykolwiek. Uczniowie naszej szkoły czynią dobro poprzez:
Dziękujemy wszystkim, a w szczególności mieszkańcom internatu za zaangażowanie i wsparcie akcji. |
![]() |
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, punktualnie o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Tegoroczne wspólne śpiewanie było odmienne od poprzednich, bo odbyło się on-line. Łącząc się za pomocą komunikatorów internetowych uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami w sposób wirtualny odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. |
![]() |
Listopadowe dni to szczególny czas, w którym wraca pamięć o tych, którzy odeszli. Wspominamy naszych najbliższych oraz bohaterów i patriotów, którzy na różne sposoby w czasach wojny i pokoju służyli ojczyźnie. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół w Iwoniczu w przeddzień 11 listopada zapalili znicze i postawili donice chryzantem na grobach lokalnych patriotów spoczywających na miejscowym cmentarzu oraz w Lesie Grabińskim. W taki sam sposób wyrazili pamięć o kapitanie Stanisławie Adamczyku i św. Janie Pawle II. Oddali również hołd patronowi szkoły, Witoldowi Pileckiemu. |