ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image05 

 "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna – liczy się odwaga, aby brnąć dalej"- tymi słowami zachęcaliśmy uczniów do tegorocznych eliminacji, do OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH - LGOTA 2016.

 Główną ideą konkursu była chęć rywalizacji uczniów klas mundurowych, a także przedstawienie wizerunku sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych. Turniej odbył się 14 listopada 2015 roku w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie.
 W zawodach udział wzięły dwuosobowe drużyny, reprezentujące klasy o profilu wojskowym, policyjnym oraz pożarniczym – młodzież, która pragnie związać swoją przyszłość zawodową z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne w naszym kraju. W zawodach uczestniczyli uczniowie z 56 szkół z całego kraju, co umożliwiło utworzenie 112 zespołów. 
W ramach zawodów uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach:

  1. teoretycznej - polegającej na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę o wojsku, policji, straży pożarnej oraz pomocy przedmedycznej,
  2. praktycznej - w której uczestnicy rywalizowali na sprawnościowym torze przeszkód, składającym się z następujących elementów: 
  • czołganie
  • brzuszki z 3 – kilogramową piłką
  • przeniesienie partnera na odcinku 10 m
  • przeskok przez skrzynię
  • bieg wahadłowy 5 x 10 m.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 

  • I LO - Paulina Czekaj, Maciej Pelc
  • II LO - Barbara Szumańska, Mateusz Wokurka
  • III LO - Kinga Szajna, Klaudia Kwiek,

którzy dzięki posiadanej wiedzy teoretycznej jak i wysokiej sprawności fizycznej oraz ogromnemu zaangażowaniu, zajęli kolejno 62, 68 oraz 85 miejsce, co dało im bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w miejscowości Lgota, w kwietniu 2016 r.
W finale ogólnopolskim na naszych uczniów czeka wiele atrakcji wymagających dużej sprawności fizycznej, w tym m.in.:

  • marszobieg na dystansie ok. 20 km, uwzględniający orientację w terenie oraz umiejętność posługiwania się mapą,
  • udzielanie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku w starym kamieniołomie, 
  • pokonywanie przeszkody wodnej za pomocą własnoręcznie zbudowanej tratwy, 
  • strzelanie z dwóch rodzajów broni,– bieg rzeźnika.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu rywalizacji.
Opiekę nad drużynami sprawowali panowie Tomasz Staroń i Marek Rygiel.