ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image05 

 "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna – liczy się odwaga, aby brnąć dalej"- tymi słowami zachęcaliśmy uczniów do tegorocznych eliminacji, do OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH - LGOTA 2016.

 Główną ideą konkursu była chęć rywalizacji uczniów klas mundurowych, a także przedstawienie wizerunku sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych. Turniej odbył się 14 listopada 2015 roku w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie.
 W zawodach udział wzięły dwuosobowe drużyny, reprezentujące klasy o profilu wojskowym, policyjnym oraz pożarniczym – młodzież, która pragnie związać swoją przyszłość zawodową z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne w naszym kraju. W zawodach uczestniczyli uczniowie z 56 szkół z całego kraju, co umożliwiło utworzenie 112 zespołów. 
W ramach zawodów uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach:

 1. teoretycznej - polegającej na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę o wojsku, policji, straży pożarnej oraz pomocy przedmedycznej,
 2. praktycznej - w której uczestnicy rywalizowali na sprawnościowym torze przeszkód, składającym się z następujących elementów: 
 • czołganie
 • brzuszki z 3 – kilogramową piłką
 • przeniesienie partnera na odcinku 10 m
 • przeskok przez skrzynię
 • bieg wahadłowy 5 x 10 m.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 

 • I LO - Paulina Czekaj, Maciej Pelc
 • II LO - Barbara Szumańska, Mateusz Wokurka
 • III LO - Kinga Szajna, Klaudia Kwiek,

którzy dzięki posiadanej wiedzy teoretycznej jak i wysokiej sprawności fizycznej oraz ogromnemu zaangażowaniu, zajęli kolejno 62, 68 oraz 85 miejsce, co dało im bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w miejscowości Lgota, w kwietniu 2016 r.
W finale ogólnopolskim na naszych uczniów czeka wiele atrakcji wymagających dużej sprawności fizycznej, w tym m.in.:

 • marszobieg na dystansie ok. 20 km, uwzględniający orientację w terenie oraz umiejętność posługiwania się mapą,
 • udzielanie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku w starym kamieniołomie, 
 • pokonywanie przeszkody wodnej za pomocą własnoręcznie zbudowanej tratwy, 
 • strzelanie z dwóch rodzajów broni,– bieg rzeźnika.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu rywalizacji.
Opiekę nad drużynami sprawowali panowie Tomasz Staroń i Marek Rygiel.

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
772
Odsłon artykułów:
1721065