ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szopka Bożonarodzeniowa sięga swoimi początkami XIII wieku i związana jest ze Św. Franciszkiem. Jego szopka została po raz pierwszy zbudowana w 1223 roku, w grocie koło Greccio. Z zakonem franciszkańskim związany jest rozwój szopek na świecie. To właśnie franciszkanie pielęgnowali tradycję przedstawiania Świętej Rodziny

Od 15 lat Starostwo Powiatowe w Krośnie organizuje Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, którego finał odbywa się w Muzeum Historycznym w Dukli. W tym roku, uczniowie naszej szkoły: Barbara Janusz, Natalia Raś, Oktawian Froń i Tomasz Jaracz przygotowali 3 szopki, używając do ich wykonania różnych materiałów, np. makaronu, pierników, drewna, sznurków, orzechów, popcornu, zboża. Spośród wszystkich prac, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, jury konkursowe przyznało II miejsce Tomaszowi Jaraczowi – uczniowi kl. I TŻ.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wraz z najlepszymi życzeniami w imieniu organizatorów, przekazali - starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, członek Zarządu Powiatu Stanisław Józefczyk oraz zastępca wójta gminy Korczyna Janusz Pojnar i zastępca wójta gminy Chorkówka Dariusz Bator.

Finał konkursu, który odbył się dnia 5 stycznia 2015r., utrzymany był w klimacie świątecznym, którego dopełnieniem był obrzęd kolędniczy w wykonaniu Zespołu Ludowego „Kombornia”.

Dziękujemy naszym uczniom za to, że swoją postawą chcą podtrzymywać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, których nieodzownym elementem jest Szopka Betlejemska. (rt)

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
772
Odsłon artykułów:
1720949