ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
10 

  Rok 2014 obfituje wiele ważnych dla historii Polski rocznic, jak np.: 100. rocznica wybuchu I wojny światowej, 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego, 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Warto więc przypomnieć sobie te fakty oraz poznać ich regionalny wymiar i charakter.

  Stąd 3 października spora grupa uczniów naszej szkoły z klas IITMR/TPS, IIITMR/TPS i członków Klubu Historycznego im. AK, pod opieką p.Agnieszki Gościńskiej, p.Bożeny Zajdel, p.Marka Haręzgi, i p.Jacka Winiarskiego uczestniczyła w seansie filmowym pt.„Miasto 44”.
Poruszający obraz powstania ukazany na ekranie utkwił głęboko w naszej pamięci. Sceny walki, śmierci, miłości i bezkompromisowości zrealizowane z dużym rozmachem i przy użyciu najnowszych technik komputerowych, ukazujące losy nastoletnich bohaterów, zapewne trafiły do dzisiejszego młodego odbiorcy. Głęboka cisza panująca w pełnej sali kinowej jest tego najlepszym dowodem.
  Po filmie młodzież zwiedziła wystawę „Losy Krosna i Krośnian w latach Wielkiej Wojny 1914-1918” w Muzeum Podkarpackim oraz odwiedziła Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie.