Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

12

W dniu 17.12.2013 r. w Krośnie odbył się półfinał wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyły dwa najlepsze zespoły rejonu III obejmującego powiaty: Krosno grodzki, krośnieński, jasielski, strzyżowski oraz dwa najlepsze zespoły rejonu IV obejmującego powiaty: sanocki, brzozowski, bieszczadzki oraz leski.

Stawką zawodów była kwalifikacja do finału wojewódzkiego z udziałem czterech najlepszych szkół województwa podkarpackiego.
  Rejon III reprezentowany był przez naszą szkołę oraz Zespół Szkół w Trzcinicy, natomiast rejon IV reprezentowały: I LO Brzozów oraz Zespół Szkół Licealnych Ustrzyki Dolne.
  Świetnie zaprezentowała się nasza drużyna, która zwyciężyła w obydwóch rozegranych meczach i pewnie sięgnęła po zwycięstwo w turnieju. W swoim pierwszym spotkaniu nasi szczypiorniści nie dali szans drużynie z Brzozowa zwyciężając 14:6. Jedynie pierwsza połowa była wyrównana, natomiast w drugiej dominowali już nasi zawodnicy, którzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Wszyscy nasi szczypiorniści zagrali bardzo dobry mecz, uznany za najlepsze spotkanie turnieju.
W drugim spotkaniu decydującym o kolejności drużyn w zawodach, nasza drużyna spotkała się z drużyną Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych. Po bardzo zaciętej walce i nerwowej końcówce udało się zwyciężyć jedną bramką w stosunku 14:13. Drużyna zagrała dobrze pierwszą połowę prowadząc trzema bramkami. W drugiej połowie opadła nieco z sił i musiała bronić się przed zdecydowanymi atakami przeciwnika. W tej fazie spotkania decydująca była świetna gra naszego bramkarza Huberta Zaniewicza, który był najlepszym bramkarzem całego turnieju.
  Na uwagę zasługuje równa gra całego zespołu, w którym nie było słabych punktów. Warto dodać, że piłkarze ręczni naszej szkoły w roku szkolnym 2013/14 nie przegrali żadnego z ośmiu rozegranych meczów.
Autorami awansu do finału wojewódzkiego z udziałem czterech najlepszych szkół Podkarpacia są:

• ZS Iwonicz - ZSL Ustrzyki Dolne 14 : 13
  • ZSL Ustrzyki Dolne – I LO Brzozów 15:18 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)
  • ZS Trzcinica - ZS Iwonicz 5:6 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)

Wyniki końcowe:

I miejsce - ZS Iwonicz (awans do FW)
II miejsce – I LO Brzozów (awans do turnieju barażowego)
III miejsce – ZS Trzcinica
IV miejsce – ZSL Ustrzyki Dolne

Całej drużynie wraz z trenerem panem Tomaszem Staroniem gratulujemy i życzymy medalu w finale wojewódzkim.