ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Uczniowie klasy I LO uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym. W tym roku terenem zmagań były dwa miasta na Śląsku, a mianowicie Dąbrowa Górnicza i Siemianowice Śląskie. W turnieju łącznie wystartowało 135 uczniów, którzy reprezentowali siedem województw. Nasza szkoła była jedyną szkołą z województwa podkarpackiego, która wystartowała w tych trudnych zawodach. W skład naszej reprezentacji weszli: Weronika Głód, Katarzyna Matyszczak, Aleksandra Nastyn, Piotr Dąbrowski i Kacper Prajsnar.
 Turniej organizowany był przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych działające w Akademii Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

  Punktualnie w poniedziałkowe południe uczestnicy zmagań wzięli udział w specjalnym apelu na Placu Wolności, inaugurującym turniej. Przedstawiciele Akademii WSB, władz miasta i WKU w Będzinie złożyli też kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy 11 Pułku Piechoty. Następnie po zakończonych uroczystościach wszyscy uczestnicy udali się na wykład gen. dr Romana Polko na temat: „Bezpiecznie już było”.
 Pierwszą konkurencją z którą przyszło się zmierzyć naszym uczniom był test wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego. Po zmaganiach teoretycznych następnie przyszedł czas na pierwszą konkurencję, która wymagała doskonałego przygotowania fizycznego, a mianowicie start w „MASAKRATORZE”.
 Trasa tego ekstremalnego biegu prowadziła wokół jeziora Pogoria III. Organizatorzy przygotowali 25 różnych przeszkód. Już zaraz po starcie trzeba było wejść do wody, a potem zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Skokiem przez ogień, biegiem między oponami, czołganiem wśród drutów kolczastych, wspinaczką na pionowe ściany. Za niepokonanie przeszkody trzeba było wykonać karne zadanie, na przykład 20 burpees (20 powtórzeń padnij powstań, za każdą ominiętą przeszkodę). Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że zawody odbywały się przy opadach deszczu. W biegu wystartowało 135 zawodników, a najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Kacper Prajsnar, który przybiegł na metę na 59 lokacie.
 W drugim dniu zawodów zawodnicy przenieśli się do Siemianowic Śląskich, gdzie na terenie Ośrodka Strzeleckiego odbyły się trzy kolejne konkurencje: strzelanie, pierwsza pomoc oraz rozwinięcie gaśnicze.
 W trakcie pobytu na strzelnicy nasi uczniowie wykazali się doskonałymi umiejętnościami strzeleckimi gdyż zdobywali oni średnio 30 punktów na 50 możliwych.
 Konkurencją w której najlepiej wypadli nasi reprezentanci okazała się pierwsza pomoc. Najlepszym zawodnikiem wśród wszystkich startujących okazał się Piotr Dąbrowski, który za zwycięstwo otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe, a Kacper Prajsnar zajął miejsce drugie. W konkurencji rozwinięcie gaśnicze zawodnicy musieli pokonać kolejny wymagający tor przeszkód, który składał się z wielu przeszkód i zadań do wykonania.

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
769
Odsłon artykułów:
1708396