ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W dniach 18-20 października 2017 roku w internacie naszej szkoły odbyło się szkolenie zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie. Tematyka szkolenia dotyczyła strategii rozwoju turystyki kulinarnej i enoturystyki na przykładzie regionu Podkarpacia. W zajęciach tych uczestniczyli nauczyciele z różnych regionów Polski, w tym nauczyciele naszej szkoły: Krystyna Kubit i Joanna Półchłopek.

W ramach szkolenia uczestnicy kursu zwiedzili siedlisko Zakucie w Daliowej, gospodarstwo ekologiczne ,,Figa” w Mszanie specjalizujące się w produkcji serów kozich, gospodę ,,Pod Białą Górą”, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i karczmę ,,Jadło Karpackie”. Zachwyceni walorami turystycznymi i smakami regionalnych wyrobów uczestnicy kursu zapoznali się z prężnie rozwijającą się kulturą winiarską naszej okolicy.
 Roman Myśliwiec założyciel Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis oraz właściciel winnicy ,,Golesz” w Jaśle zapoznał uczestników szkolenia z techniką uprawy winorośli i produkcją wina w gospodarstwie winiarskim o profilu enoturystycznym.