ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

5 października 2017 r. w krośnieńskim Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyła się konferencja "Życie z Życia - Przeszczep Podkarpacie 2017". Grupa naszych uczniów mogła wysłuchać wystąpień poruszających problematykę przeszczepu narządów i szpiku kostnego.

Zaproszeni goście podkreślali problem niewielkiej ilości potencjalnych dawców organów i szpiku kostnego. W naszym kraju jest niewielka liczba osób, które zgodziły się oddać organy. Natomiast województwo podkarpackie na tle całej Polski wypada najgorzej. Ponadto została przedstawiona cała procedura pobierania organów i szpiku kostnego. Dalej zostały podane przykłady leczenia różnych schorzeń za pomocą właśnie przeszczepów.

Zostały wygłoszone następujące prelekcje:

  • Przeszczepianie narządów w Polsce i perspektywy rozwoju - prof. dr n. med. Andrzej Chmura - Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacji WUM, Szpital Dzieciątka Jezus, Warszawa
  • Śmierć mózgowa wskazaniem do pobrania narządów - dr Marta Jezierska - Scanmed Szpital Św. Rafała, Kraków
  • Stanowisko Kościoła Katolickiego w sprawie przeszczepiania narządów i szpiku kostnego - ks. dr Andrzej Chmura
  • Dlaczego wykonujemy przeszczepy szpiku kostnego? - dr n. med. Dorota Hawrylecka, Oddział Hematologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie im. ks. B. Markiewicza
  • Życie po przeszczepieniu narządów - mgr Krystyna Murdzek, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu

W czasie trwania konferencji, przed głównym wejściem był podstawiony "Mobilny punkt poboru krwi", gdzie spora liczba młodych osób oddawała krew i zgłaszała chęć zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Oczywiście i uczniowie Naszej Szkoły również przyłączyli się do akcji. Byli i tacy, którzy wahali się do samego końca, w obawie przed "grubą igłą", ale udało im się przezwyciężyć strach.

Galeria zdjęć

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
768
Odsłon artykułów:
1704281