ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych; mechanizacji rolnictwa i agrotroniki; żywienia i usług gastronomicznych; informatyk; architektury krajobrazu; ekonomista; logistyk

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 14 czerwca 2017r. 20 - osobowa grupa wędrowców naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Zajdel i pana Marka Rygla wyruszyła w Bieszczady. Głównym celem było przejście jedną z najpiękniejszych bieszczadzkich tras z Wołosatego przez Tarnicę, Bukowe Berdo do Mucznego.
 Wczesna pobudka i punktualnie o 6 rano wyruszamy busem ze szkolnego parkingu w kierunku Wołosatego, zabierając po drodze kolejne osoby. Po przeszło dwugodzinnej podróży docieramy do Wołosatego, gdzie czeka na nas przewodnik pan Wojomir Wojciechowski, pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 Przed nami blisko 15 kilometrów, które mamy pokonać w 6-7 godzin. Słuchając historii Wołosatego zerkamy w kierunku masywu Tarnicy. Przed nami 2 godziny marszu pod górę. Wędrówkę zaczynamy wśród ukwieconych łąk, wchodząc do lasu zaczynamy odczuwać trud wspinaczki. Pokonując kolejne stopnie słynnych bieszczadzkich schodów ocieramy pot z czoła, wyrównujemy oddech, łyk wody i w górę. Po drodze słuchamy opowieści pana Wojomira, który fachowo opowiada o osobliwościach bieszczadzkiej przyrody. Wreszcie wychodzimy z lasu i… co tam zmęczenie, widoki, które rozpościerają się przed nami rekompensują trudy wędrówki. Kolejne podejścia, choć wymagające , pozwalają cieszyć oczy pięknymi obrazami. Zielone połoniny, poszarpane szczyty i niebo, które zmienia barwy, wzbudzają podziw. Osiągamy Tarnicę ( 1346 m n.p.m.), a tam kolejne zachwyty nad piękną panoramą. Na zachód od nas Połoniny Caryńska i Wetlińska, na wschód ukraińska część Bieszczadów z najwyższym szczytem całego pasma Pikujem ( 1408 m n.p.m.), na południu w oddali widnieje słowacki Wyhorlat.
 Odpoczynek, wspólne zdjęcie pod krzyżem postawionym na szczycie na pamiątkę bieszczadzkich wędrówek Jana Pawła II i ruszamy w dół, w kierunku Przełęczy Goprowców, skąd po krótkim odpoczynku zaczynamy mozolnie wspinać się na drugi pod względem wysokości szczyt Bieszczadów Krzemień ( 1335 m n.p.m.). Na sam szczyt nie docieramy, nie prowadzi tam szlak, ale widoki zapierają dech w piersiach. Widzimy tyle co zdobytą Tarnicę z Szerokim Wierchem, Połoninę Caryńską, Halicz z Rozsypańcem. Zerkamy też na porośnięte borówkami zbocza. Komuś marzą się pierogi z borówkami…
 Sycimy oczy widokami i dalej wędrujemy Bukowym Berdem pokonując jego trzy kulminacje urozmaicone malowniczymi skałkami. Wreszcie dochodzimy do skrzyżowania szlaków żółtego i niebieskiego i żółtym schodzimy do Mucznego. Trasę pokonujemy w dobrym tempie, bo tylko 5,5 h zamiast zakładanych 7h.
 W Mucznem czeka nasz bus oraz przygotowany przez panią Lillę Czernatowicz sycący żur i grillowane kiełbaski. Lekko zmęczeni, pełni wrażeń żegnamy gościnnych gospodarzy i wracamy do Iwonicza, planując po cichu kolejną bieszczadzką wyprawę.
 W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Panu Leopoldowi Bekierowi Dyrektorowi Bieszczadzkiego Parku Narodowego, bez którego pomocy i wsparcia nie udałoby się zrealizować naszej wycieczki. Dziękujemy także Panu Wojomirowi Wojciechowskiemu za odkrywanie przed nami piękna Bieszczadów.
Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Lilli Czernatowicz za gościnę w Domku Myśliwskim. Do zobaczenia na szlaku!  

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
768
Odsłon artykułów:
1704280