ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 12 kwietnia przed Pomnikiem Ofiar Katynia w Krośnie, zebrali się parlamentarzyści, władze powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna, samorządowcy, duchowni, kombatanci, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, młodzież oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentowali : p. dyrektor L. Zajdel, nauczyciele – A. Gościńska i E. Zajdel oraz uczniowie klasy I i II LO. Celem spotkania było oddanie hołdu tysiącom polskich żołnierzy pomordowanych na terenie ZSRR w 1940r. oraz upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010r.

 Zebrani wysłuchali referatu posła P. Babinetza, który przywołał trudne relacje polsko-rosyjskie w XX w., naznaczone zbrodniami, cierpieniem, zakłamywaniem historii i fabrykowaniem faktów ze strony władz sowieckich. Przypomniał także rolę ś. p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, walczącego o godne upamiętnienie Ofiar Katynia i ich rodzin, które przez lata poszukiwały prawdy o tych wydarzeniach.
 Następnie poświęcono nową urnę z ziemią katyńską i smoleńską (poprzednia została skradziona), odmówiono modlitwę za poległych i tragicznie zmarłych, wysłuchano listy ofiar katastrofy smoleńskiej i Katyńskiego Apelu Poległych oraz wierszy w wykonaniu laureatów VII Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Sybirackiej.
 Na koniec uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów u stóp obelisku i zapaliły symboliczne znicze.
 Do organizatorów i uczestników uroczystości list z życzeniami przesłała także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a w imieniu senator RP Alicji Zając głos zabrał Jerzy Sołtys. Uroczystość zakończyło wystąpienie starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka.
 Obchody rocznicowe uświetniła obecność Kompanii Reprezentacyjnej V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, Orkiestry Dętej z Iskrzyni, członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Rymanowa oraz pocztów sztandarowych.
 Przed wyjazdem do Krosna nasi licealiści oddali także hołd zamordowanemu w lesie katyńskim, a pochodzącemu z Iwonicza- kapitanowi Stanisławowi Adamczykowi.

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
768
Odsłon artykułów:
1704298