ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Dnia 22 marca 2017r. gościliśmy uczniów klas III gimnazjów z Miejsca Piastowego pod opieką p.Magdaleny Świerczyńskiej i Iwonicza pod opieką p.Doroty Kielar. Uczniowie klasy III TŻ i UG z pomocą nauczycieli p. Małgorzaty Sroka i p. Anny Korbeckiej przygotowali dla nich warsztaty kulinarne połączone z konkursem. Każdą szkołę reprezentowały dwa trzy-osobowe zespoły. Spotkanie zaczęło się od powitania uczniów przez p.dyrektora Leszka Zajdla. Następnie goście uczestniczyli w pokazie barmańskim połączonym z degustacją koktajli.

W dalszej części gimnazjaliści przystąpili do rywalizacji. Uczniowie mieli rozwiązać trzy zadania polegające na:

  • rozpoznaniu składników, z których sporządzono trzy różne koktajle,
  • nazwaniu i określeniu zastosowania różnych produktów spożywczych,
  • rozwiązaniu krzyżówki.

Największe emocje wśród uczestników wzbudziła część praktyczna. Każdy zespół miał w ciągu jednej godziny sporządzić z przygotowanych produktów naleśniki z wybranym nadzieniem. W wykonaniu zadania zespołom pomagali uczniowie klasy III TŻ i UG pełniący rolę asystentów. Gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem prezentując wyrównany, wysoki poziom. Po skończonych zmaganiach przyszła pora na wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród:

  • I i II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Iwoniczu
  • III i IV miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Publicznego z Miejsca Piastowego.

Nagrody wręczył i wszystkim uczestnikom podziękował i pogratulował p. dyrektor Leszek Zajdel. Zdjęcia w galerii.