ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image01

 We wtorek 13 grudnia 2016 roku w 35 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie ze świadkiem historii Panem Stanisławem Majerskim mieszkającym w Głowience.

Nasz gość opowiadał o ludziach, którzy budowali Solidarność, wspomniał o organizowaniu strajków i protestów, o tworzeniu konspiracyjnych struktur Związku a przede wszystkim o swoich przeżyciach – młodego dziewiętnastoletniego chłopaka skazanego wyrokiem sadu na karę więzienia za działalność opozycyjną.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wspomnień Pana Stanisława, a także obejrzeli krótki film poruszający problematykę stanu wojennego. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę pt. "Stan wojenny”, która w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych została przywieziona z Oddziału Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie. Wyeksponowano oryginalne obwieszczenia i zarządzenia, a także dokumenty związane z działaniem podziemia i internowaniem. 
 W spotkaniu uczestniczyli Pan Dyrektor Leszek Zajdel, Pani Kierownik Mariola Sowińska, opiekun Szkolnego Klubu Historycznego Pani Agnieszka Gościńska, uczniowie -mieszkańcy internatu. Spotkanie poprowadziły Panie Ksenia Buczek i Maria Blicharczyk.