Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

6

W dniu 19.12.2016r. w Krośnie odbył się półfinał wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyły dwa najlepsze zespoły rejonu III obejmującego powiaty: Krosno grodzki, krośnieński, jasielski, strzyżowski oraz dwa najlepsze zespoły rejonu IV obejmującego powiaty: sanocki, brzozowski, bieszczadzki oraz leski.

Stawką zawodów była kwalifikacja do finału wojewódzkiego z udziałem czterech najlepszych szkół województwa podkarpackiego.
 W swoim pierwszym spotkaniu po zaciętym meczu nasza drużyna zwyciężyła drużynę Zespołu Szkół Ekonomicznych z Brzozowa 11:10. Początek spotkania był bardzo obiecujący, po około 10 minutach zespół prowadził 4:1. W tym fragmencie gry świetnie prezentowali się Eryk Szarek oraz Mateusz Wokurka, którzy skutecznie kończyli akcje prowadzone prawą stroną. Później grę zdominował zespół z Brzozowa, który kryciem indywidualnym wyłączył z gry Eryka Szarka i wyszedł na prowadzenie 5:4. Po przerwie znowu do ataku przystąpili nasi zawodnicy, którzy głównie za sprawą skutecznych akcji Marcina Lenika objęli prowadzenie 10:8 i nie oddali go już do końca spotkania.
 W drugim spotkaniu turnieju pomiędzy I LO Krosno a I LO Sanok padł remis 10:10 i było już wiadomo, że do zwycięstwa w całym turnieju wystarczy naszym szczypiornistom remis z I LO z Sanoka.
 Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia drużyny z Sanoka 2:0 . Jednak od tego momentu, rozpoczął się bardzo dobry okres gry naszych chłopców. Świetnie w obronie zagrali: Artur Czernatowicz, Michał Szwast, Eryk Szarek i Grzesiek Albrycht. Skutecznie w bramce interweniował Daniel Niżnik,broniąc także rzuty karne. W ataku swój najlepszy mecz rozegrał Grzegorz Albrycht, wspomagany przez Marcina Lenika , Mateusza Wokurkę i Eryka Szarka -bezbłędnego z linii rzutów karnych .Dobra gra, pozwoliła na wypracowanie sobie trzybramkowej przewagi, którą zespół zaczął jednak trwonić pod koniec spotkania. Na minutę przed końcem był remis 10:10 a przeciwnicy mieli jeszcze 40 sekund, aby rzucić zwycięską bramkę. Jednak ta sztuka się im nie udała i z awansu do finału wojewódzkiego mogli się cieszyć piłkarze ręczni Zespołu Szkół w Iwoniczu.
 Drużyna, mimo osłabienia (brak chorego Bartka Kasprzyckiego najskuteczniejszego zawodnika zespołu) po raz szósty w historii szkoły awansowała do finału wojewódzkiego. Warto dodać, że w roku szkolnym 2016/17 nie przegrali żadnego z ośmiu rozegranych meczów uzyskując 7 zwycięstw i 1 remis.