ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
munduriada

12 grudnia 2016 r. klasa I LO uczestniczyła w szkoleniu w zakresie propagowania wiedzy i doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził pan Bartosz Panek, wykwalifikowany szkoleniowiec i doświadczony pracownik Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza miała postać wykładu połączonego z licznymi pytaniami prowadzącego i dotyczyła wszystkich czynności koniecznych do uratowania życia poszkodowanej osoby. Omówiona została prawidłowa kolejność wykonywanych czynności. Instruktor przedstawił, jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numery alarmowe.

Druga część miała charakter praktyczny. Uczniowie mogli sami się przekonać, czy poprawnie i sprawnie udzielają pierwszej pomocy. Ponadto mogli wypróbować działanie defibrylatora AED.