ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
munduriada

Andrzejki obchodzone są 30 listopada. Jest to wieczór wróżb oraz święto Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji oraz Rosji. Prawdopodobnie z Grecji wywodzi się zwyczaj andrzejkowych wróżb.

W Polsce, w zależności od regionu wróży się przyszłość, najczęściej matrymonialną. Zgodnie z tradycją, wieczór andrzejkowych wróżb odbył się również w szkolnym internacie. Oczywiście, w ten wieczór, zgodnie z obyczajem, nie mogło zabraknąć lania wosku. Wszyscy, z zapartym tchem, wsłuchiwali się także w przepowiednie tajemniczej wróżki, która na ten jeden niezwykły wieczór zawitała do internatu.