ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image02 

 Za nami już siódmy wyjazd młodzieży w ramach realizacji projektu „YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition”, finansowanego ze środków europejskich za pośrednictwem programu Erasmus+. Tym razem 4 uczniów naszej szkoły w dniach 26 – 30 września 2016r. gościło w Wielkiej Brytanii, w Sittingbourne, niedaleko Londynu.

 Justyna (kl. IV TAK), Ewelina i Żaneta (kl. II LO) oraz Kuba (kl. III LO), pod opieką nauczycielek – Katarzyny Marosz – Majewskiej oraz Bożeny Zajdel przyjęło zaproszenie Fulston Manor School.
 Pomimo licznych przygód w podróży, pobyt w Sittingbourne upłynął w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Przedstawiciele wszystkich 10 krajów uczestniczących w projekcie z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem pracowali nad wspólnymi zadaniami. Swoje talenty odkrywali tworząc kolaże poświęcone poszczególnym krajom, układali własne wiersze o tematyce migracyjnej, a także przygotowywali plakaty ze zrobionych wcześniej zdjęć. Głównym punktem wizyty było stworzenie ogromnego muralu na ścianie jednego z budynków szkoły. Przedstawiał on połączenie flag wszystkich krajów zaangażowanych w projekt. Efekt prac malarskich był naprawdę imponujący!
 Wizyta w Sittingbourne to jednak nie tylko liczne prace nad projektem, ale także wspaniała okazja do nawiązywania międzynarodowych znajomości i poznawania kultury różnych krajów. Tym razem uczestnicy wizyty wzięli udział w kilku niezapomnianych wycieczkach. Odwiedzili przepiękne miasto Canterbury, słynne ze swej Katedry – wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w Wielkiej Brytanii nie sposób pominąć Londynu – i tam właśnie spędzili kilka godzin. Zwiedzili tam słynną ulicę Princelet Street – symboliczną granicę między dostatkiem centrum miasta a ubóstwem jego przedmieść, a także muzeum poświęcone historii migracji do Wielkiej Brytanii. Jednak w opinii wielu uczestników 1 dzień w Londynie to stanowczo zbyt mało – stąd marzenie aby wrócić tam na dłużej. Wreszcie, cała ponad 70-osobowa grupa uczestników odwiedziła pochodzący z XII wieku zamek Leeds-uznawany za jeden z najpiękniejszych zamków na świecie. Wizyta w zamku oraz otaczających go ogrodach pozwoliła wszystkim poznać lepiej Wielką Brytanię, jej bogatą historię i kulturę.
 Mimo iż wizyta w Sittingbourne była krótka, a trudy wielogodzinnej podróży dawały mocno we znaki, z pewnością pozostanie ona na długo w pamięci zarówno wszystkich gości Fulston Manor School, jak też i niezwykle sympatycznych i otwartych Brytyjczyków – gospodarzy wizyty.
 Teraz już czas rozpocząć przygotowania do zbliżającej się wizyty w Iwoniczu! Już na koniec marca to nasza szkoła podejmować będzie liczną grupę gości – przedstawiciele 8 krajów przyjadą do Iwonicza aby kontynuować prace projektowe oraz poznawać naszą szkołę i region.

 djembed

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
768
Odsłon artykułów:
1704257