ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012Technika Zawodowe

technik: pojazdów samochodowych; mechanizacji rolnictwa i agrotroniki; żywienia i usług gastronomicznych; informatyk; architektury krajobrazu; ekonomista; logistyk

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; oddział sportowy

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

zawód: mechanik pojazdów samochodowych; mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych; kierowca mechanik

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

bezpłatny internat, prawo jazdy; udział w projektach współfinansowanych przez UE w ramach EFS, Erasmus+; dodatkowe zajęcia dydaktyczne

Czytaj więcej
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image02

 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa – jeden z największych kataklizmów w dziejach ludzkości. Tego dnia państwo polskie zostało zaatakowane przez hitlerowskie oddziały z lądu, morza i powietrza. Pomimo zaciętej obrony wojska niemieckie systematycznie posuwały się w głąb terytorium Rzeczpospolitej.

 17 września, Polska została zdradziecko zaatakowana przez Związek Sowiecki, związany tajnym sojuszem z III Rzeszą. Wojsko Polskie nie było w stanie skutecznie przeciwstawić się nowej napaści. Po miesiącu krwawych walk państwo polskie przestało istnieć. Dla jego obywateli rozpoczął się okres okupacji, naznaczony nieznanym wcześniej terrorem wobec ludności cywilnej, niszczeniem elit i dążeniem do wynarodowienia Polaków.
 Naród polski nigdy nie pogodził się z utratą wolności. Żołnierze, którym udało się uniknąć niemieckiej niewoli przeszli do walki w podziemiu. Inni nie chcąc złożyć broni i przybrać cywilnych ubrań udali się na Zachód, by u boku aliantów walczyć przeciwko Niemcom. Swoją działalność rozpoczęło Polskie Państwo Podziemne
 W piątek 16 września 2016 r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zebrali się przed jej budynkiem, by zgodnie z kilkuletnią już tradycją w uroczystym apelu oddać hołd ofiarom II wojny światowej. W krótkim programie przygotowanym przez uczniów przypomniano najważniejsze fakty dotyczące kampanii wrześniowej. Następnie dyrektor Leszek Zajdel i przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze pod „dębem katyńskim” poświęconym pamięci kpt. Stanisława Adamczyka.