ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień 9 lipca 2016 r. zaczynał się nieciekawie. Z samego rana padał ulewny deszcz, a w oddali słychać było burzowe grzmoty. Jednak nie powstrzymało nas przed wyprawą na kolejne irlandzkie wybrzeże. Zgodnie z planem wyruszyliśmy do Dalkey. Udaliśmy się tam pociągiem Dart, a idąc do najbliżej stacji, przeszliśmy przez znany Trinity College.

Już w takcie przejazdu, słońce zaczęło dominować na niebie i utrzymało się do samego końca wycieczki. Po przybyciu na miejsce, przeszliśmy ulicami dzielnicy Dalkey, podziwiając jeden z okolicznych zamków. Dotarliśmy do lokalnego portu, gdzie zatrzymaliśmy się na dłużej. Tam też uczniowie weszli na okoliczne formacje skalne podziwiając widoki.

Następnym przystankiem było skalne kąpielisko w dzielnicy Sandycove, zaraz przy wierzy i muzeum Jamesa Joyce'a. Niektórzy odważyli się sprawdzić temperaturę irlandzkiego morza, która nie była aż taka niska, ponieważ było tu wiele osób, które pływały w morzu.

Następnie udaliśmy się na odpoczynek do parku w dzielnicy Dún Laoghaire (nazwa nie ma odpowiednika w języku angielskim). Po odpoczynku, najwytrwalsi udali się do jednego z największych portów w Irlandii, aby przejść się po wschodnim molo w kierunku latarni. Ma ono długość około 1300 m.

Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domów. Byliśmy bardzo szczęśliwi, ze pogoda dopisała. Przez cały czas pobytu w południowej części Zatoki Dublińskiej mogliśmy przez cały czas widzieć w oddali jej północną cześć - półwysep Howth - cel naszej następnej wycieczki.

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
768
Odsłon artykułów:
1704262