ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image09 

 W dniu 30 kwietnia 2016 roku uczniowie z pierwszej i drugiej klasy liceum mundurowego wzięli udział w "TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH – MUNDURIADA 2016", który zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie i odbył się na krośnieńskim lotnisku. Był to pierwszy turniej mundurowy w tej formule.

 W poprzednich latach turniejach uczestniczyli "zawodowcy", między innymi policja, straż pożarna, straż graniczna, inspekcja celna, firmy ochrony.
 W bieżącym roku po raz pierwszy turniej zorganizowano jako współzawodnictwo młodzieży z klas mundurowych szkół miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego.
 W turnieju wystartowało siedem reprezentacji z pięciu szkół:

  • Zespół Szkół w Iwoniczu w składzie: Pelc Maciej ( I LO), Gąska Miłosz (I LO), Ziajor Mateusz (I LO) i Wokurka Mateusz (II LO).
  • Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu - drużyna nr 1
  • Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu - drużyna nr 2
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie im. Jana Szczepanika
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie im. Ignacego Łukasiewicza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie im. II Armii Wojska Polskiego - drużyna nr 1
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie im. II Armii Wojska Polskiego - drużyna nr 2

 Turniej w całości był turniejem sprawnościowym i składał się z toru przeszkód oraz 3 konkurencji dodatkowych. Na torze przeszkód zawodnicy mieli do pokonania: 10 opon, 15 metrowy odcinek do czołgania, tzw. kopertę, pionową ściankę o wysokości 1,5 metra, równoważnię oraz pozorowany rów z wodą o długości 2 metrów. W konkurencji uczestniczyli wszyscy zawodnicy z drużyny, a ostateczny czas to wynik całej czteroosobowej drużyny. W trakcie tej konkurencji nasz zawodnik Maciej Pelc uległ kontuzji (podczas czołgania zwichnął bark) i tor dwukrotnie pokonał Mateusz Wokurka. Pomimo osłabienia to w tej konkurencji zajęliśmy drugie miejsce z minimalna stratą do Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.
 Drugą konkurencją było wejście na linę. Konkurencja była rozgrywana na czas. Po linie na wysokość 4 metrów wspinał się jeden wytypowany zawodnik. W naszej drużynie do wspinaczki wytypowany został Mateusz Ziajor i w tej konkurencji zajął III miejsce. Kolejną konkurencją było przeciąganie liny. Konkurencja była rozgrywana tzw. metodą pucharową, a nasza drużyna zajęła V miejsce. Ostatnią konkurencją była tzw. hydronetka. Konkurencja polegała na napełnieniu tzw. naczynia kontrolnego o pojemności około 10 litrów przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci hydronetki. Trudność polegała tu na tym, że naczynie kontrolne było ustawione za tablicą z kilkucentymetrowym otworem poprzez, który należało napełnić naczynie. Do tej konkurencji w naszej drużynie zostali wytypowani: Mateusz Wokurka (celowniczy), Gąska Miłosz (pompował wodę) oraz Ziajor Mateusz ( dolewał wodę do hydronetki).
 Po podsumowaniu wszystkich wyników nasza szkoła uplasowała się na wysokim czwartym miejscu. Naszej drużynie należą się szczególne gratulacje i słowa podziękowania za to, że pomimo kontuzji Macieja Pelca pozostali zawodnicy się nie poddali i kontynuowali rywalizację w nie pełnym trzyosobowym składzie.
W czasie turnieju naszych chłopców zagrzewali do walki opiekunowie: pan Tomasz Staroń i pan Marek Rygiel.

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
769
Odsłon artykułów:
1708450