ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnica, hala i obiekty sportowe Orlik 2012

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image03 

 Blisko 130 uczniów wzięło udział w lubelskich eliminacjach okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (powiat łęczyński).
Placówka w Kijanach była jednym z dziewięciu miejsc na terenie kraju, gdzie odbyły się eliminacje okręgowe OWiUR.

W dniach 22-23 kwietnia do olimpijskiej rywalizacji w całej Polsce przystąpiło ponad 1400 uczniów, którzy zmierzyli się w 11 blokach tematycznych. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W eliminacjach okręgowych w Kijanach nasza szkoła była reprezentowana w 3 blokach tematycznych:

  • żywienie człowieka i gospodarstwo domowe,
  • mechanizacja rolnictwa,
  • architektura krajobrazu.

Najlepiej spisał się uczeń klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa Kamil Młocek , który zdobył V miejsce dające awans do etapu centralnego olimpiady. Eliminacje centralne odbędą się w dniach 3- 4 czerwca 2016 r. w Trzciance k. Nowego Tomyśla.
Kamilowi gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.