ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image01 

 W dniach od 08.04.-10.04.2016 r. sześcioro naszych uczniów z Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowo-mundurowym brało udział w Finale Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych. Zawody te odbył się w Ostródzie oraz na terenie jednostki wojskowej i poligonu w Morągu.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maciej Pelc i Mateusz Ziajor (KL.I.LO), Barbara Szumańska i Mateusz Wokurka (KL.II.LO) oraz Kinga Szajna i Hubert Zaniewicz (KL.III.LO).
 W zawodach łącznie brało udział 75 najlepszych par (zawodnicy startowali w parach) z całej Polski, które zostały wyłonione na turniejach eliminacyjnych w Krakowie i we Włocławku. 
 Całe zawody składały się z dwóch części: z testu wiedzy teoretycznej: o wojsku, policji, straży pożarnej oraz pomocy przedmedycznej, a druga część złożona była z konkurencji typowo sprawnościowych: przeprawa na komandosa (konkurencja ta była prawdziwym sprawdzianem dla naszych mundurowców - na obiekcie amfiteatru w Ostródzie rozwinięto liny, gdzie każdy z uczestników miał do pokonania wyznaczony odcinek na linie zawieszonej pod kopułą amfiteatru), wilczy szaniec (rywalizacja polegała na rozszyfrowaniu kodu ukrytego na trasie marszobiegu w jak najkrótszym czasie, a cała konkurencja rozgrywana była w godzinach nocnych na ulicach miasta i zakończyła się o godz. 1.30 ), ośrodek sprawności fizycznej ( wojskowy tor przeszkód, popularnie w wojsku zwany ”małpim gajem), bieg rzeźnika (50 metrów prostej po piasku i podbieg na stromą skarpę. Uczestnicy turnieju wbiegali na szczyt skarpy, a zespół, który przybiegł jako ostatni odpadał z rywalizacji. Pozostali znowu biegli i tak do ostatniego zawodnika. Wielki podziw dla najwytrwalszych, bo konkurencja trwała 2,5 godziny, więc kondycję trzeba było mieć nieziemską.), przeprawa wodna (która polegała na tym, aby z plaży zwodować ponton, przepłynąć do pomostu i wrócić na plażę z pontonem, który należało wyjąć z wody, a samemu dobiec do wyznaczonego miejsca na plaż), tylko dla orłów (konkurencja, która wymagająca nie tylko sprawności fizycznej, ale i przezwyciężenia lęku wysokości). 
Zawodnicy musieli wykazać się również umiejętnościami praktycznymi z zakresu straży pożarnej – rozwinięcie gaśnicze(każda z drużyn musiała pokonać tor przeszkód ppoż- zadaniem było podłączenie węży do pompy, rozwinięcie węży i podłączenie prądownicy oraz przejście przez ścianę), a także zaprezentować wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 Po ukończeniu wszystkich konkurencji najwyżej z naszych reprezentantów w klasyfikacji generalnej uplasowała się para Maciej Pelc i Mateusz Ziajor, którzy na 75 startujących par ulokowali się w pierwszej 30 zajmując 26 miejsce. Duże słowa uznania należą się parze: Barbara Szumańska - Mateusz Wokurka, która w teście wiedzy teoretycznej zajęła 8 miejsce uzyskując 68 punktów na 78 możliwych. 
 Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy osiągniętych miejsc i uzyskanych wyników, tym bardziej, że turniej wymagał ponadprzeciętnych umiejętności fizycznych, oraz bardzo rozległej wiedzy teoretycznej z zakresu służb mundurowych.

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
769
Odsłon artykułów:
1708451