ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image10 

 Już po raz 6-ty, dzięki wsparciu funduszy europejskich oraz programu Erasmus+, młodzież Zespołu Szkół w Iwoniczu odbyła kolejną podróż po Europie. Tym razem była to Kreta – urokliwa wyspa w Grecji. W dniach 11–15.04.2016 cztery uczennice Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczycielek – p. Katarzyny Marosz – Majewskiej oraz p. Bożeny Zajdel, realizowały zadania wynikające z założeń projektu „Youropeans on the move – migrants between integration and tradition.

 Czas spędzony na Krecie to nie tylko praca nad projektem, ale także możliwość poznania kultury i historii najstarszych cywilizacji europejskich. Uczennice zwiedziły Muzeum Archeologiczne w Heraklionie, obejrzały ruiny pałacu króla Minosa w Knossos. W tradycyjnej kreteńskiej wiosce Thrapsano dziewczęta wzięły udział w warsztatach lepienia z gliny. Kolejnym przystankiem na mapie Krety było zwiedzanie CretAquarium – jednego z największych i najnowocześniejszych miejsc gromadzących florę i faunę Morza Śródziemnego. Wyjazd do Eloundy zaowocował wycieczką statkiem na wyspę Spinalonga, która była kiedyś kolonią trędowatych, a obecnie jest nominowana do Światowej Listy Dziedzictwa UNESCO. Kolejnego dnia, w otoczeniu pięknej roślinności i gorącego słońca, uczennice zwiedzały Arolithos – rekonstrukcję kreteńskiej wioski położonej na górskim stoku. Tutaj piekły tradycyjny chleb, tkały na krosnach oraz wykonywały tradycyjną biżuterię.
 Przez cały okres pobytu na Krecie towarzyszyła nam upalna i słoneczna aura, ogromna serdeczność i gościnność Greków oraz wszechobecny śpiew i taniec.

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
768
Odsłon artykułów:
1706045