ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Technika Zawodowe, zawód: technik ekonomista, architektury krajobrazu, informatyk, pojazdów samochodowych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, logistyk. Liceum Ogólnokształcące: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy. Branżowa Szkoła I Stopnia: kierowca mechanik, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image27

 Od 2011r. 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, żołnierzy którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni lecz walczyli dalej o w pełni wolną i niepodległą Polskę. Z tej okazji 1 marca 2016r. w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się wyjątkowa lekcja historii, na którą zaproszono młodzież z 5 szkół noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego.

 Wśród zaproszonych była także 18- osobowa grupa naszej szkoły. Z wizytą do Pałacu Prezydenckiego udali się przedstawiciele klas I, II i III liceum ogólnokształcącego oraz członkowie Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, którym towarzyszyli: pan dyrektor Leszek Zajdel, pani wicedyrektor Jolanta Bajgier oraz panie Agnieszka Gościńska i Elżbieta Zajdel.
 W tej niezwykłej lekcji wziął udział gospodarz Pałacu Pan Prezydent Andrzej Duda, a także córka bohaterskiego rotmistrza pani Zofia Pilecka- Optułowicz i pan gen. Jan Podhorski ps. Zygzak, żołnierzem NSZ.
 Spotkanie prowadził minister Wojciech Kolarski, a lekcję historii wygłosił Arkadiusz Gołębiewski - operator, reżyser, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, autor projektu edukacyjnego „Nakręć dziadka komórką”. Pan Gołębiewski przypomniał kim są „Wyklęci”, jak wydobywa się ich z zapomnienia i jak ich postawy wpływają na postawy rówieśników licealistów goszczących u Prezydenta. Arkadiusz Gołębiewski przez lata spotykał się i dokumentował spotkania z bohaterami komunistycznego podziemia, a także z rodzinami tych, którzy zostali zamordowani. O tych spotkaniach opowiadał i zachęcał młodzież, aby szukali bohaterów, często zapomnianych, w swoich rodzinach, wśród krewnych, znajomych, aby przeglądali rodzinne pamiątki, stare zdjęcia. Zachęcał, aby zapisywali wspomnienia na wszelkie możliwe dzisiaj sposoby, aby włączali się w projekt „Nakręć dziadka komórką”.

djembed

  Nie zabrakło także słów Pana Prezydenta skierowanych do młodzieży, który powiedział m.in.: „Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj. Patrzę na was, wspominam swoje dzieciństwo i młodość i musze przyznać, że wam zazdroszczę. Zazdroszczę wam, że chodzicie do szkół imienia rotmistrza Witolda Pileckiego, że to, co przez wiele lat mojego dzieciństwa i wczesnej młodości było głęboko skrywane, zadeptywane, zakłamywane, a dzisiaj można o tym głośno mówić. I dzisiaj trzeba o tym głośno mówić”.  

 Po skończonym spotkaniu na zaproszonych gości czekał poczęstunek w pałacowym Ogrodzie Zimowym. Był czas na odpoczynek, chwilę refleksji i miłe rozmowy, szczególnie ja ta z panią Zofią Pilecką – Optułowicz.
 Na zakończenie młodzież miała także możliwość zwiedzenia pałacu, poznania jego historii i odwiedzenia Sali Obrazowej, Sali Chorągwianej, Kaplicy, czy Sali Białej, w której Prezydent przyjmuje głowy państw i szefów rządów innych krajów.
Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego i uczestnictwo w niezwykłej lekcji historii, która była jednym z punktów centralnych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych w Pałacu Prezydenckim, to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla całej społeczności Zespołu Szkół w Iwoniczu, która od 30 września 2010r. należy do rodziny szkół, której patronuje wyklęty - niezłomny rotmistrz Witold Pilecki.

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.

bip

m_ECDL
Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym ECDL

 

Projekty UE

Statystyka

Użytkowników:
2
Artykułów:
772
Odsłon artykułów:
1721055